ForumBukmacherskiePol.com
Bitcoin Fsdfds11
ForumBukmacherskiePol.com
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Bitcoin

+4
MichW
andree
zacharty
fbmod
8 posters

Go down

Bitcoin Empty Bitcoin

Pisanie by fbmod Pon 5 Lis 2018 - 18:11

Bitcoin to kryptowaluta, która zapewnia anonimowość transakcji, dzięki czemu ułatwione są wpłaty/wypłaty do "nielegalnych bukmacherów". Niestety kurs Bitcoina ulega dużym wahaniom, dlatego ta metoda depozytu jest polecana graczom akceptującym podwyższony poziom ryzyka.


  Gdzie zagrasz za Bitcoin

- nitrogensports
- 1xbit
- mBIT
- x-bet1. Czym jest Bitcoin?

Bitcoin Bitcoi10

1.1. Cechy Bitcoina

Bitcoin (w skrócie BTC) to cyfrowa kryptowaluta (pieniądz elektroniczny) powstała w 2009 roku. Jest to najbardziej popularna kryptowaluta spośród kilkuset istniejących.
Poznaj najpierw podstawowe cechy Bitcoina:

 • podobnie jak  pieniądz papierowy czy elektroniczny nie ma potwierdzenia wartości w niczym realnym

 • jest ograniczony (liczba BTC została pierwotnie oszacowana na poziomie 21 milionów) i według wielu, dzięki temu jest odporny na inflację,

 • kryptowaluta niezależnazdecentralizowana (żaden bank centralny jakiegokolwiek państwa nie kontroluje jego przepływu/emisji),

 • transakcje są nieodwracalne.Poniżej wartościowy filmik omawiający czym jest Bitcoin i skąd się bierze jego wartość:

 • 00:00-03:45 dlaczego powstało nagranie, wprowadzenie do tematu

 • 03:45-09:30 Bitcoin jako kryptowaluta i jak się ma do pieniądza papierowego

 • 09:30-13:00 ograniczona podaż, brak inflacji, ograniczony dostęp władz, 

 • 13:00-21:00 technologiczna strona Bitcoina

 • 21:00-37:00 wady Bitcoina i zagrożenia


1.2. Korzystanie z kryptowaluty

Aby móc zakupić tę kryptowalutę, można skorzystać np. z serwisu inpay.pl, który umożliwia zamianę walut bezpośrednio z rachunku bankowego na portfel BTC i odwrotnie. Koszt prowizji to ok. 2%.
Przepływ pieniądza najkrótszą drogą może wyglądać tak:
Konto bankowe gracza w PLN → portfel bukmachera w BTC → księgowanie PLN/EUR/USD na koncie gracza u bukmachera → portfel bukmachera w BTC → konto bankowe gracza w PLN
Jak widać nie trzeba korzystać z  portfeli internetowych , a dochody (przychód minus koszty) wystarczy rozliczyć jako zysk z inwestycji na rocznym zeznaniu podatkowym PIT. Tak uzyskane pieniądze są legalne.
Przy chęci depozytu do bukmachera otrzymasz od niego specjalny klucz będący adresem, na który należy wysłać odpowiednią ilość BTC. Analogicznie odbierając przelew również klikasz odpowiedni przycisk, generujący unikalny adres, który musisz potem przekazać nadawcy.
Zauważ, że nie wiesz komu wpłacasz. Anonimowość tworzy silną pokusę do nadużyć przez nieuczciwe osoby, które np. mogą założyć nieuczciwego bukmachera.

2. Kurs Bitcoina - dla spekulantów

Kurs Bitcoina w początkowych fazach istnienia był dość stabilny. Natomiast od 2017 roku kryptowaluta przeżywa prawdziwy "boom", a jej kurs stał się bardzo dynamiczny i zmienia się w zasadzie z godziny na godzinę. W sierpniu 2017 cena za 1 BTC waha się w granicach 15.000 PLN.
Bitcoin Wykres10Wkres Bitcoina 2012-2017 i wykres tygodniowy, Bitcoin.pl
Bitcoin wyceniany jest w stosunku do USD. Dla Polaków jego wartość jest zależna od pary kursów: BTC/USD i USD/PLN. Obie pary kursów ulegają znacznym fluktuacjom.

3. Bukmacherzy akceptujący BTC

3.1. Bitcoin dla bukmacherów amerykańskich

Wraz z popularnością BTC coraz więcej bukmacherów o korzeniach amerykańskich (główna waluta USD) akceptuje płatności w tej kryptowalucie. W USA hazard jest zakazany, a niezaspokojony rynek hazardzistów jest tam ogromny! 
Większość bukmacherów akceptujących BTC od razu po depozycie konwertuje Bitcoin na inną walutę (przeważnie USD) po kursie z dnia wpłaty. Niektórzy bukmacherzy pozwalają utrzymywać saldo w BTC.

3.2. Cechy piramidy finansowej

Przyjrzyjmy się definicji:
Def. Piramida finansowa – struktura finansowa, w której zysk konkretnego uczestnika jest bezpośrednio uzależniony od wpłat późniejszych uczestników, stojących niejako niżej w tej strukturze.
Popuralność, a co za tym idzie kurs Bitcoina w oczywisty sposób zależy od liczby osób go używających. Przy stałej liczbie Bitcoinów, cena wzrośnie wraz ze wzrostej liczby chętnych do zakupu Bitcoinów. A to może podnieść zyski tym, którzy weszli wcześniej, czyli tym którzy są "wyżej" w strukturze piramidy.
Jednak czy pieniądz papierowy, który już stracił poparcie w złocie, nie podlega tej definicji?
Bukmacherzy, którzy akceptują Bitcoiny wiedzą, że średni kurs Bitcoina będzie rosnąć długoterminowo. Wystarczy, że się zabezpieczą przed korektami kursu, które są nieuniknione, czy krachem. Całe ryzyko spoczywa na graczach.
Na "modzie bitcoinowej" postanowiło wypłynąć kilku nowych bukmacherów. Są też tacy bukmacherzy, którzy oferują bonus powitalny 100% do 5 BTC, a konto gracza jest wyrażone w BTC.
NIE polecam deponowania Bitcoinów do bukmacherów bez rankingu lub o wątpliwej wiarygodności, chyba że ktoś bardzo lubi ryzyko. Podobnie trzymanie Bitcoinów na giełdzie BTC jest proszeniem się o kłopoty. To tak jakby kupić złoto i przechowywać je u kogoś.
Bukmacherzy nie-amerykańscy nie mają powodu by wprowadzać Bitcoiny. Co więcej, anonimowość nie jest w ich interesie i łamałaby politykę KYC (Know Your Client = poznaj swojego klienta), która jest wymagana w poważnych jurysdykcjach , takich jak MaltaGibraltar czy Wielka Brytania.

3.3. Bitcoiny dla Polaków

Niewielka część operatorów hazardowych akceptuje Bitcoiny, a problem pojawia się gdy chcemy wymienić BTC na walutę "bardziej użytkową". O ile wpłata do bukmachera trwa około 15 minut, to wypłata od bukmachera może zająć nawet 6 godzin.
Od momentu zlecenia do realizacji wypłaty kurs BTC może się bardzo zmienić. Po jakim kursie wypłaci wtedy bukmacher?

4. Zalety Bitcoina


 • bardzo małe lub brak opłat manipulacyjnych za przelewy i prowadzenie portfela

 • wysoki stopień anonimowości (do wysyłki i odbioru przelewów wystarczą unikalne adresy email)

 • brak blokad regionalnych (z BTC może korzystać każdy, kto ma dostęp do Internetu → stąd też jest to bardzo popularny środek w państwach, gdzie hazard jest nielegalny, np. w USA)

 • kryptowaluta odporna na inflację, a nawet  deflaucyjna

 • używanie Bitcoina zmniejsza władzę polityków i bankierów

 • możliwość zarobienia dużych pieniędzy poprzez spekulacje5. Wady Bitcoina


 • przy pierwszym kontakcie wydaje się nieco skomplikowanym systemem (podobnie jak system bankowy)

 • Bitcoin jest kryptowalutą i nie ma poparcia wartości w niczym materialnym

 •  Howard Marks widzi Bitcoina jako zakamuflowaną  piramidę finansową  - zarabiają głównie ci, którzy weszli najbliżej początku, a cykliczne korekty są pewne

 • kurs BTC jest bardzo dynamiczny z powodu spekulacji oraz  prawa popytu i podaży

 • wielu renomowanych bukmacherów nie ma i nie planuje wprowadzenia Bitcoinów

 • internetowe/mobilne portfele BTC nie są tak "wiarygodne" jak np. banki (Bitcoin powstał z powodu utraty zaufania do banków)

 • duże prowizje i opłaty manipulacyjne przy korzystaniu z giełd Bitcoinowych i próbie wypłaty np. na portfel elektroniczny6. Podsumowanie

Dla graczy zakładów bukmacherskich Bitcoin zwykle jest pośrednim środkiem płatności. Problem może się pojawić podczas zamiany BTC na PLN lub odwrotnie w związku z dużymi wahaniami kursu.
Bitcoin ma także wiele zalet. Przede wszystkim umożliwia wpłaty do bukmacherów, pomimo iż hazard w danym kraju jest zabroniony. Osobom, które rozumieją model i czynniki, które wpływają na kurs Bitcoina pozwala zarobić dodatkowe środki jako "bonus za ryzyko".
Bitcoin znajdzie największe zastosowanie wśród graczy zakładów mieszkających w państwie, gdzie hazard jest całkowicie zakazany. W 2017 roku Polska nie należy do takich krajów, ale formy płatności w Polsce są utrutnione.
Gracze powinni bardzo mocno zrozumieć model działania Bitcoina i system przepływu pieniądza zanim się w niego zaangażują. Bitcoina polecam tylko osobom akceptującym podwyższony poziom ryzyka.
Jeśli chodzi o portfele BTC to jest ich sporo. Najczęściej polecanym jest portfel na telefon - Mycelium. Jest to dobre rozwiązanie, które jest proste i nie naraża zbytnio bezpieczeństwa waluty. Przy większych ilościach zgromadzonych BTC polecany jest portfel sprzętowy, np. Trezor. Koszt to ok. 100$, a zabezpieczenia są nie do złamania.
Jeśli chodzi o swobodną wypłatę kartą z bankomatu, to w Polsce chyba jedynym polecanym wyjściem jest karta związana z giełdą BitBay. Tutaj artykuł o innych tego typu kartach:  karty debetowe bitcoin.
fbmod
fbmod

Zaufanie : Moderator
Liczba postów : 283
FBPoints : 179

https://www.forumbukmacherskiepol.com/ https://web.facebook.com/profile.php?id=100011205581322

Powrót do góry Go down

Bitcoin Empty Re: Bitcoin

Pisanie by fbmod Wto 6 Lis 2018 - 12:22

Wszystkie informacje na temat
- kursu krypto walut
- kalkulator krypto walut
- ranking bukmacherów
- wahania kursów Bitcoin

Znajdziesz klikając w Bitcoin-info
lub pod linkiem
https://www.forumbukmacherskiepol.com/h5-bitcoin-betting
fbmod
fbmod

Zaufanie : Moderator
Liczba postów : 283
FBPoints : 179

https://www.forumbukmacherskiepol.com/ https://web.facebook.com/profile.php?id=100011205581322

Powrót do góry Go down

Bitcoin Empty Re: Bitcoin

Pisanie by zacharty Wto 6 Lis 2018 - 13:24

A gdzie i jak założyć taki portfel z bitcoinami?
Jak odbywa się cała ta transakcja do bukmachera i w drugim kierunku?
No i jak potem z takiej kasy skorzystać bo przecież nie zapłacę bitcoinem za paliwo.
zacharty
zacharty

Zaufanie : 100%
Liczba postów : 238
FBPoints : 116

Powrót do góry Go down

Bitcoin Empty Re: Bitcoin

Pisanie by fbmod Wto 6 Lis 2018 - 13:43

@zacharty
1) Portfelem jest  tak naprawdę twoje urządzenie np. telefon komórkowy czy laptop na który pobierasz aplikacje 
Wystarczy wpisać w play.google hasło Bitcoin Wallet - wyskoczy sporo portfeli bo jest ich obecnie naprawdę dużo.
Pobierasz aplikacje >>> automatycznie otrzymujesz swój numer portfela >>> nie musisz podawać żadnych danych osobowych itp. >>> warto zrobić kopie zapasową gdyż w przypadku utraty telefonu tracisz praktycznie dostęp do pieniędzy ( tak jakbyś zgubił portfel)

2) Bardzo szybko i prosto. wchodzisz na stronę Nitrogen Sport czy 1xbit i rejestrujesz się (również nie musisz podawać żadnych danych osobowych. Co ciekawe grasz zupełnie anonimowo więc nikt do Ciebie sie nie może przyczepić. Prawnie Bitcoin nie jest walutą więc nawet ustawa hazardowa nie jest w stanie tego ogarnąć. Po rejestracji wchodzisz w depozyt i skanujesz telefonem kod transakcji lub wpisujesz ręcznie tzw. adres transakcji (wygenerowany ciąg liter i liczb) i zatwierdzasz. Wypłata z bukmachera odbywa się praktycznie w ten sam sposób.

3) Możesz przelać pieniądze na konto. Obecnie również Skrill ma opcje doładowania konta krypto.walutami. Jest też wiele serwisów które transferują za śmieszną opłatę Bitcoiny - przelewasz na taki serwis Bitcoiny a na konto bankowe dostajesz normalnie PLN a w tytule masz np. płatność za sprzedaż telefonu.
fbmod
fbmod

Zaufanie : Moderator
Liczba postów : 283
FBPoints : 179

https://www.forumbukmacherskiepol.com/ https://web.facebook.com/profile.php?id=100011205581322

Powrót do góry Go down

Bitcoin Empty Re: Bitcoin

Pisanie by andree Wto 6 Lis 2018 - 13:56

Jeżeli to dobrze rozumiem to kolejny sposób na grę u zagranicznych bukmacherów bez podatku i tak jakby nie na kasę więc jest to legalne Smile
Czy źle to rozumuje ?

Grał ktoś w 1xbit? Jak dla mnie wygląda najciekawiej i jest po polsku.
andree
andree

Zaufanie : 100%
Liczba postów : 167
FBPoints : 77

Powrót do góry Go down

Bitcoin Empty Re: Bitcoin

Pisanie by MichW Wto 6 Lis 2018 - 23:23

Bitcoin w PL nie jest zakazany, również nie jest opodatkowany. Były pomysły żeby nałożyć na krypto podatek jak bodajże w UK ale zabrakło rządowi pomysłu jak to zrobić więc ogólnie jest jak mówisz. Nawet jak wypłacisz sobie potem przez jakiś portfel btc np. na konto bankowe to raczej nikt się do ciebie nie przyczepi.

MichW

Ostrzeżenie : Wprowadzanie w błąd innych użytkowników.
Zaufanie : 75%
Liczba postów : 5281
FBPoints : 193

Powrót do góry Go down

Bitcoin Empty Re: Bitcoin

Pisanie by wilu1103 Wto 6 Lis 2018 - 23:29

I dopiero teraz do tego dochodzimy na forum Sad
@MichW tak przy okazji może zmieniłbyś te   (w) (p) w podpisie na coś skromniejszego bo dużo piszesz i forum przez ciebie wygląda jak kolorowanka Smile 

np. na  ++   ---
wilu1103
wilu1103

Zaufanie : 100%
Liczba postów : 515
FBPoints : 170

Powrót do góry Go down

Bitcoin Empty Re: Bitcoin

Pisanie by MichW Wto 6 Lis 2018 - 23:40

Spoko, na razie zmieniłem zgodnie z twoją sugestią, potem zrobie sobie jakiś wątek na takie podsumowania bo trochę mi się w podpisie tego nazbierało, delikatnie mówiąc. Wink

MichW

Ostrzeżenie : Wprowadzanie w błąd innych użytkowników.
Zaufanie : 75%
Liczba postów : 5281
FBPoints : 193

Powrót do góry Go down

Bitcoin Empty Re: Bitcoin

Pisanie by terorysta Sob 10 Lis 2018 - 18:12

Świetne rozwiązanie to fakt ale też duże ryzyko gry.
Nie ma obaw że kasa zniknie lub blokują konto jak dużo się ugra?
terorysta
terorysta

Zaufanie : 100%
Liczba postów : 115
FBPoints : 66

Powrót do góry Go down

Bitcoin Empty Re: Bitcoin

Pisanie by Admin Sob 10 Lis 2018 - 18:18

terorysta napisał:Świetne rozwiązanie to fakt ale też duże ryzyko gry.
Nie ma obaw że kasa zniknie lub blokują konto jak dużo się ugra?

Panowie
Obecnie jest około 20 bukmacherów u których można grać tylko za BitCoiny
Ja wybrałem i podjąłem współpracę z tylko z tymi którzy już mają określoną renomę oraz starz na rynku zakładów.
Admin
Admin
Admin

Zaufanie : 100%
Liczba postów : 2058
FBPoints : 808

https://www.forumbukmacherskiepol.com

Powrót do góry Go down

Bitcoin Empty Re: Bitcoin

Pisanie by hetman6 Czw 13 Gru 2018 - 10:55

Dla mnie te całe BTC to jednak spore ryzyko bo kursy skacze jak szalony
hetman6
hetman6

Zaufanie : 100%
Liczba postów : 198
FBPoints : 109

Powrót do góry Go down

Bitcoin Empty Re: Bitcoin

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach