ForumBukmacherskiePol.com
VPN i DNS Media210
ForumBukmacherskiePol.com
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

VPN i DNS

+2
Brunobet
fbmod
6 posters

Go down

VPN i DNS Empty VPN i DNS

Pisanie by fbmod Pon 12 Lis 2018 - 20:38

Wprowadzenie w Polsce ustawy hazardowej w 2017 roku spowodowało, że Internet został częściowo ocenzurowany. Adresy www bukmacherów, którzy działają legalnie za granicą, są w Polsce blokowane. Jeśli przyjechałeś do Polski i chciałeś postawić zakład na swoim zagranicznym koncie bukmacherskim, możesz zmienić adresy DNS lub skorzystać z usługi VPN.

1. Co to jest VPN?

VPN to skrót od angielskiego Virtual Private Network , oznaczający wirtualna sieć prywatna.
Najprościej mówiąc VPN łączy Cię z innym komputerem (w ramach prywatnej sieci) i pomaga Ci chronić prywatność w Internecie (do pewnego stopnia) oraz maskuje twój adres IP.
Dzięki VPN komputery działające w różnych podsieciach działają tak jakby było między nimi połączenie prywatne. Łącząc w podsieć komputer z Europy z komputerem z USA, ten europejski, może mieć widoczny na zewnątrz amerykański adres IP.

2. Zastosowanie VPN

Technologię VPN stosuje się wszędzie tam, gdzie zaletą jest anonimowość, bezpieczne i szyfrowane połączenie, a także po to, by omijać cenzurę w Internecie. Zastosowań jest więcej.

2.1 Zasada działania blokady IP

Zgodnie z zapisami ustawy hazardowej 2017 , od kwietnia 2017 adresy www bukmacherów, kasyn czy pokerroomów wpisanych do Rejestru Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą są blokowane przez dostawców internetu.
Blokada stron bukmacherskich jest tworzona na podstawie adresów IP przypisanych do poszczególnych stron bukmacherów. Dostawcy w swojej infrastrukturze sieciowej tworzą zasady blokowania stron, zupełnie w taki sam sposób jak szefowie w firmach blokują dostęp do zasobów www, które uznają za niepożądane w godzinach pracy.

2.2 Jak ominąć blokowanie stron bukmacherskich?Jeśli przyjechałeś do Polski z zagranicy i chciałeś legalnie postawić zakład na swoim zagranicznym koncie, może się okazać, że adres twojego legalnego bukmachera będzie w Polsce zablokowany.
Najprostrzym rozwiązaniem jest zmiana adresów DNS, co zajmie ci nie więcej jak 5 minut:
Innym rozwiązaniem tego problemu jest skorzystanie z VPN: zmienić swój adres IP na zagraniczny (gdzie bukmacher nie jest blokowany) i dostęp gotowy.
Jeśli mieszkasz w Polsce i chciałbyś się zarejestrować u bukmachera, który nie przyjmuje rejestracji od Polaków, to VPN Ci nie pomoże. Gracz musi udowodnić zagraniczny adres zameldowania, a czasem i fizyczne przebywanie w danym kraju. Problemu nie rozwiąże także serwer proxy, który pozostawi adres IP jako polski.
Bukmacherzy czasem bronią się przed blokadą strony zmieniając cyklicznie swoje DNS-y na nowe, a które nie są na blokowanej liście. Na stronie "Rejestru" widać, że takie praktyki stosuje np. bukmacher 1xbet czy bet-at-home.

3. Jak działa VPN?

Przeglądając Internet w sposób tradycyjny, informacje o stronach jakie przeglądasz są odnotowywane, w tzw. logach, u lokalnego dostawcy internetu (ISP - Internet Service Provider). Dostawca przez pewien czas przechowuje informacje o twoim adresie IP (ang. Internet Protocol) wraz z wszystkimi adresami IP, z którymi się łączyłeś. Czyli widzi jakie strony i jak długo odwiedzałeś.
Używając VPN twój lokalny dostawca internetu widzi jedynie to, że użytkownik łączy się z serwerem VPN, ale nie widzi jaki konkretnie jest to ruch. Cały ruch pomiędzy komputerem użytkownika a serwerem VPN jest zaszyfrowany. W takiej sytuacji prawdziwy adres IP komputera, z którego łączy się gracz ze stroną firmy bukmacherskiej jest niedostępny. Zamiast niego bukmacher ma w swoich serwerach IP serwera VPN.

4. Bukmacherzy a VPN

4.1 Bukmacher widzi twoje IP

Bukmacherzy w swojej historii logowań na serwerach gier widzą IP gracza, za pomocą którego gracz się połączył ze stroną. Na podstawie loginu gracza mają również dostęp do danych osobowych. Logując się za pomocą VPN do firm bukmacherskich zwracaj uwagę na to, aby połączenie odbywało się zawsze za pomocą tego samego VPN-a.
Wyobraź sobie, że gracz raz wchodzi z IP Australii, a za 2 godziny z Ameryki Północnej. Tego typu działanie może spowodować problemy, a nawet blokadę konta - w zależności od polityki bukmachera.
UWAGA:
Niektóre firmy bukmacherskie mogą stosować blokowanie połączeń przez najpopularniejsze VPN-y. Jeżeli zależy ci na mało popularnym IP, to musisz zwykle zapłacić więcej za abonament.

Do celów bukmacherskich polecam używać IP z kraju, z którego przyjechałeś. Jeśli twój kraj nie jest dostępny, użyj innego VPN-a.

4.2 VPN a bonusy

Korzystanie z VPN do bonusu powitalnego jest niemądre. Ktoś już na pewno wziął bonus na wszystkie adresy IP dostępne w publicznie dostępnym programie VPN. Nie mówiąc o tym, że korzystanie z publicznych IP jest zabronione w każdym regulaminie bonusu.

5. Jak wybrać usługę VPN?

5.1 Ranking VPN

Szukanie rankingów VPN-ów w google nie ma sensu. Natrafisz jedynie na pozycjonowane rankingi z programami partnerskimi. To oczywiście nie ma nic wspólnego z najlepszym wyborem usługi.
W przypadku zawodowych graczy zakładów bukmacherskich istotne będzie, aby VPN nie spowalniał aż nadto działania Internetu i aby ominął geoblokowanie. Wymagania w stosunku do usługodawcy VPN-a są w takim przypadku niewielkie. Jedynym wymogiem będzie możliwość połączenia się z węzłem zagranicznym, by dostać się na stronę bukmachera.

5.2 Bezpieczeństwo i prywatność VPN

Niewielkie wymagania jakie potrzebujesz od VPN-a nie oznaczają, że powinieneś zaniedbać całkowicie swoje bezpieczeństwo i prywatność[1]:
[list="margin-bottom: 0px; margin-top: 0px; padding-bottom: 0px; padding-top: 0px; color: rgb(17, 17, 17); font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 13px; font-style: normal; font-variant-ligatures: normal; font-variant-caps: normal; font-weight: 400; letter-spacing: normal; orphans: 2; text-align: start; text-indent: 0px; text-transform: none; white-space: normal; widows: 2; word-spacing: 0px; -webkit-text-stroke-width: 0px; text-decoration-style: initial; text-decoration-color: initial;"]
[*]Najważniejszymi czynnikami przy korzystaniu z VPN jest prywatność i zaufanie. Możesz zbadać wiarygodność usługodawcy VPN. Chodzi nie tylko o kwestie techniczne czy geopolityczne zagrożenia.
Jeśli któryś usługodawca został złapany na oszustwie lub stosuje nieuczciwe bądź niekorzystne dla klienta działania, można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że twoja prywatność może zostać naruszona w przyszłości.
Zwróć uwagę przede wszystkim na politykę cookies. Firma respektująca twoją prywatność powinna używać mało lub w ogóle nie używać ciasteczek. Jeśli firma używa oprogramowania przeciwko atakom DDoS, znaczy że zbierają o tobie dane - nie korzystaj z nich.

[*]Siedziba usługodawcy VPN jest kluczowa. Kraje należące do tzw. 14 Eyes Country Policy nie tylko szpiegują swoich mieszkańców, ale także wymieniają się tymi danymi. W tych krajach wolność słowa jest ograniczona, a rząd może się posunąć do działań niezgodnych z prawem w imieniu "narodowego bezpieczeństwa".
Lepiej żeby twój dostawca VPN nie był zarejestronany w żadnym z tych krajów:

 • Australia
 • Belgia
 • Dania
 • Francja
 • Hiszpania
 • Holandia
 • Kanada
 • Niemcy
 • Norwegia
 • Nowa Zelandia
 • Szwecja
 • USA
 • Wielka Brytania
 • Włochy[*]Wybierz te VPN-y, które nie przetrzymują żadnych danych o twojej aktywności czy logów połączeń. Niektóre serwisy VPN zapisują te dane, by zapewnić legalność działań (na wypadek wezwania od władz), niektóre zapisują, by pomóc sobie w utrzymaniu serwerów, a niektóre są gotowe sprzedać dane jako część modelu biznesowego.

[*]Jeśli usługa VPN wymaga od ciebie więcej niż podania adresu email, licz się z tym, że te dane mogą wycieknąć. Do maksymalnej anonimowości serwisy oferują płatność bitcoinami, gotówką czy kartami upominkowymi. Niektóre serwisy oferują nawet klucz PGP, by wasza korespondencja była szyfrowana.

[*]Jeśli zależy ci na maksymalnym uszczelnieniu prywatności, wybierz VPN, który wspiera protokół OpenVPN i używaj go do łączenia się z serwerem VPN. Unikaj innych protokołów, a szczególnie PPTP, który nie służy prywatności. Dodatkowo przeczytaj czym jest DNS leak (tylko dla zaawansowanych) i jak go uszczelnić.

[*]Warto rozważyć VPN, który ma silne szyfrowanie danych.

[/list]

5.3 Który program do VPN wybrać?

Na podstawie powyższych kryteriów, wybór najlepszego VPN-a zawęża się do kilku pozycji. Większość z nich ma okres próbny 14 dni bez opłat.
Trzy kluczowe kryteria (jurysdykcja + prywatność logów + prywatność aktywności) spełniają następujące serwisy (ceny z 2018 roku):

 • BlackVPN (od 49€/rok) - najlepszy na rynku pod kątem jakości usług

 • DoubleHop.me (33$/rok) - najlepszy współczynnik cena/jakość

 • TrustZone (40$/rok) - bardzo dobra obsługa techniczna, ale stosują program partnerski

 • CyberGhostVPN (60€/rok) - najbardziej popularny, ale zbierają dane użytkowników, jest dostępny w języku polskim, ma dużą liczbę serwerów (ponad 200 z 17 krajów)

 • NordVPN (84$/rok) - najbardziej popularny, bo wykorzystuje program partnerski


VPN i DNS Vpn-najlepsze750fot. hatOnePrivacySite.net
CIEKAWOSTKA:
W 2016 roku Opera wprowadziła do swojej przeglądarki wbudowany VPN w wersji Opera Developer. Tak przynajmniej twierdzi, bo nie jest to prawdziwy VPN, a jedynie serwer proxy.

Zobacz jak wygląda obsługa programu VPN na przykładzie CyberGhostVPN 5:


5.4 Darmowy VPN - Windscribe

Mnie osobiście najbardziej przypadł do gustu darmowy VPN o nazwie Windscribe. Zalety wersji darmowej to:

 • silne szyfrowanie i pełna anominowość

 • wysoki poziom prywatności (nie przechowuje logów połączeń, adresów IP ani odwiedzanych witryn)

 • świetna prędkość

 • dostęp do wielu krajów takich jak USAUK, Francja, Niemcy, Norwegia, Holandia, Rumunia, Szwajcaria, Hong Kong

 • bardzo duży transfer danych: 10 GB (inni potrafią ograniczyć do 500 MB)

 • wbudowany adblocker i firewall

 • można podłączyć wiele urządzeń jednocześnie

 • dla wersji płatnej gwarancja zwrotu pieniędzy, jeśli nie będziesz zadowolony

 • narzędzie Windflix dla Netflixa z USA czy UK

 • banalna instalacja i intuicyjna obsługa


Do wad darmowej wersji należy tylko brak polskiej wersji językowejograniczony transfer i ograniczona ilość serwerów.

6. Podsumowanie

Jeśli przyjechałeś z zagranicy do Polski i chcesz utrzymać dostęp do swojego konta bukmacherskiego u "nielegalnego" bukmachera, który dla ciebie jest legalny, wystarczy zwykle zmiana adresów DNS na komputerze, co zajmuje 5 minut. Jeśli jednak zależy ci bardziej na anonimowości, wybierz VPN dostosowany do twoich potrzeb.

_________________
Betwinner, Astekbet
fbmod
fbmod

Zaufanie : Moderator
Liczba postów : 284
FBPoints : 179

https://www.forumbukmacherskiepol.com/ https://web.facebook.com/profile.php?id=100011205581322

Powrót do góry Go down

VPN i DNS Empty Re: VPN i DNS

Pisanie by Brunobet Pon 12 Lis 2018 - 22:03

Jeżeli chodzi o mnie to polecam pobranie darmowego vpn
https://windscribe.com/download

bezpośrednio jako dodatek do chrome lub jako apka na kompa
pobieramy
instalujemy
zmieniamy kraj na Niemcy (jak jestem w PL to mi działa wówczas bet365, Astekbet itd.)
i bez problemu wchodzimy  na stronę bukmachera Smile
Brunobet
Brunobet

Zaufanie : 100%
Liczba postów : 579
FBPoints : 380

Powrót do góry Go down

VPN i DNS Empty Re: VPN i DNS

Pisanie by Brunobet Nie 23 Gru 2018 - 16:59

Zna ktoś jakieś przykłady bukmachera ze softem 1xbet bez potrzeby korzystania z VPN.
Brunobet
Brunobet

Zaufanie : 100%
Liczba postów : 579
FBPoints : 380

Powrót do góry Go down

VPN i DNS Empty Re: VPN i DNS

Pisanie by szperogeroman Nie 6 Sty 2019 - 12:10

Brunobet napisał:Jeżeli chodzi o mnie to polecam pobranie darmowego vpn
https://windscribe.com/download

bezpośrednio jako dodatek do chrome lub jako apka na kompa
pobieramy
instalujemy
zmieniamy kraj na Niemcy (jak jestem w PL to mi działa wówczas bet365, Astekbet itd.)
i bez problemu wchodzimy  na stronę bukmachera Smile
Bruno tak jak pisales wyzej chcialbym zadac Ci kilka pytan odnosnie windscribe, Grasz moze i masz konto na bet365 uzywajac tej apki ? Chcialbym sprobowac zalozyc konto na niemiecki adres tylko czy nie bedzie problemu ze mi cos zablokuja

szperogeroman

Zaufanie : 75%
Liczba postów : 51
FBPoints : 39

Powrót do góry Go down

VPN i DNS Empty Re: VPN i DNS

Pisanie by Brunobet Nie 6 Sty 2019 - 13:06

Hmm
Raczej osobiście odradzam bo bet365 potrafi wnikliwie weryfikować konta a z tego co czytałem to już nie przyjmują od dawna Polaków. Jak lubisz bet 365 to lepiej graj na efbet jak ja często ostatnio. Bukmacher identyczny tylko bez polskiej wersji do tego działa bez vpn
Brunobet
Brunobet

Zaufanie : 100%
Liczba postów : 579
FBPoints : 380

Powrót do góry Go down

VPN i DNS Empty Re: VPN i DNS

Pisanie by szperogeroman Nie 6 Sty 2019 - 13:56

A wyplacales moze Ecopayz ? Ciekaw jestem po jakim kursie to przeliczaja i ile sie czeka za wyplata na ecopayz

szperogeroman

Zaufanie : 75%
Liczba postów : 51
FBPoints : 39

Powrót do góry Go down

VPN i DNS Empty Re: VPN i DNS

Pisanie by zacharty Nie 6 Sty 2019 - 18:24

db-bet nie ma opcji ecopayz do wypłat.
Taką opcje ma Astekbet, fan-sport

Wypłaty idą od kilku sekund na ecopayz do max 5 minut.
Często nie trzeba nawet weryfikować konta.
Jeżeli chodzi o kurs to nie mato znaczenia bo zarówno konto u bukmacher jak i w ecopayz można założyć w tej samej walucie.
zacharty
zacharty

Zaufanie : 100%
Liczba postów : 238
FBPoints : 116

Powrót do góry Go down

VPN i DNS Empty Re: VPN i DNS

Pisanie by ciastek Wto 29 Sty 2019 - 11:12

Brunobet napisał:Jeżeli chodzi o mnie to polecam pobranie darmowego vpn
https://windscribe.com/download

bezpośrednio jako dodatek do chrome lub jako apka na kompa
pobieramy
instalujemy
zmieniamy kraj na Niemcy (jak jestem w PL to mi działa wówczas bet365, Astekbet itd.)
i bez problemu wchodzimy  na stronę bukmachera Smile
Bruno myślisz, że jak założe konto na EFbet na IP niemieckie, ale z polskim adresem i danymi to nie będzie problemu z założeniem konta i weryfikacją???

ciastek

Ostrzeżenie : brak
Zaufanie : 100%
Liczba postów : 11
FBPoints : 11

Powrót do góry Go down

VPN i DNS Empty Re: VPN i DNS

Pisanie by Iglo Wto 29 Sty 2019 - 12:34

A po co na efbet masz korzystać z VPN  skoro strona jest dostępna bez vpn jak większość.
VPN używaj do gry w Astekbet, Fan-sport, 1xbet

Iglo

Ostrzeżenie : Oskarżanie innych użytkowników bez dowodów.
Zaufanie : BAN
Liczba postów : 222
FBPoints : 158

Powrót do góry Go down

VPN i DNS Empty Re: VPN i DNS

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach